image

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > informace pro občany o ukončení služeb sběrného dvora v Trhových Svinech

informace pro občany o ukončení služeb sběrného dvora v Trhových SvinechINFORMACE PRO OBČANY O UKONČENÍ SLUŽEB SBĚRNÉHO DVORA V TRHOVÝCH SVINECH

Z kapacitních a technických důvodů je aktuální stav SD Trhové Sviny nevyhovující pro sdílené užívání vícero obcí současně a k 1. červenci 2024 již nebude umožněno občanům trvale žijících mimo Trhové Sviny navážet odpad.

Likvidace odpadů bude probíhat tímto způsobem:

1.    Objemný odpad (odpad větších rozměrů jako nábytek, koberce, PVC, …), bioodpad a suť lze odvézt na překládací stanici Marius Pedersen a.s. na Růžově u Borovan. Občan si na obecním úřadu musí vyzvednout doklad, který bude originálně potvrzený obcí a na základě tohoto dokladu bude převzat odpad uvedený na dokladu v množství o velikosti jedné káry. Doklad musí občan předat na vážním domku MP. Tento odpad bude hrazen obcí. Kopírovaný doklad nebude společností MP akceptován.

2.    Nebezpečné odpady (obaly od barev, plechovky znečištěné různými chemikáliemi) je možné uložit do označené popelnice ve Slavči na obci.

3.    Vyřazená elektronika (mikrovlnné trouby, lednice, pračky, ...) je stále možné odvážet na sběrný dvůr do Trhových Svinů (veřejné sběrné místo zpětného odběru).

4.    Pneumatiky je možné předat na sběrné místo společnosti ELTMA.

5.    Odpady obsahující azbest a jiné stavební materiály jako polystyren si občané hradí na vlastní náklady a před odvozem odpadu je nutné kontaktovat obchodní kancelář Marius Pedersen, a.s., kde bude dojednán postup, tel.: 493 647 560, e-mail: mpcb@mariuspedersen.cz.

6.    Otevírací doba  Marius Pedersen a.s. na Růžově v Borovanech

            Pondělí – pátek  - od 7,00 – do 15,30 hodin


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů